Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Gminny Dzień Strażaka w Czercach - poświęcenie remizy i figury św. Floriana
Gminny Dzień Strażaka w Czercach - poświęcenie remizy i figury św. Floriana

Wielkie święto w Czercach - Gminny Dzień Strażaka połączony z poświęceniem remizy i figury św. Floriana, patrona strażaków.

Mszę św. w intencji strażaków odprawił proboszcz parafii Dobra-Czerce ks. Piotr Przeszłowski. Po nabożeństwie defilada pocztów sztandarowych i zaproszonych gości przeszła na plac przed remizą, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Budynek remizy i figurę św. Floriana poświęcił ks. proboszcz, a wstęgę przecięli burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś, sekretarz MiG Barbara Matyja, komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP dh Eryk Ceglak, prezes OSP Czerce dh Grzegorz Pyrczak naczelnik OSP Czerce Jerzy Dziki oraz ks. Piotr Przeszłowski. Na ręce strażaków z Czerc popłynęły od burmistrza gratulacje z okazji oficjalnego oddania do użytku budynku remizy.

Strażacy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców, dlatego powinni pracować w godnych warunkach. Obiekt, którym cieszycie się od pewnego czasu jest całkowicie dostosowany do współczesnych standardów. Dziś nie wystarczy już tylko dobre przeszkolenie, dlatego samorząd dokłada wszelkich starań i staje na wysokości zadania w kwestii doposażenia straży. Dziś druhowie muszą być wyposażeni w najwyższej klasy sprzęt, aby móc skutecznie nieść pomoc – powiedział burmistrz Adam Woś.

Przekazał jednocześnie listy gratulacyjne prezesom wszystkich jednostek OSP z okazji obchodzonego 4 maja Dnia Strażaka i skierował słowa szczególnego uznania, szacunku i wdzięczności za to, że dzięki ofiarnej służbie i niezwykłej odwadze strażaków, społeczność lokalna czuje się bezpiecznie. Życzył wytrwałości w codziennym działaniu, zawsze szczęśliwych powrotów ze wszystkich akcji ratowniczych i nieustannej opieki św. Floriana.

Dowódcą uroczystości był komendant miejsko-gminny ZOSP RP dh Eryk Ceglak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć