Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Pomoc w czasie pandemii. Firma Miamed Sp. z o.o przekazała środki do dezynfekcji i higieny dla uczniów i pracowników
Pomoc w czasie pandemii. Firma Miamed Sp. z o.o przekazała środki do dezynfekcji i higieny dla uczniów i pracowników

W ostatnim czasie otrzymaliśmy od firmy zajmującej się produkcją dermokosmetyków Miamed Sp. z o.o. ogromne ilości środków do dezynfekcji - płynów i żeli oraz do higieny w postaci chusteczek antybakteryjnych do rąk dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Przekazane środki zostały rozdysponowane wśród pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie, jednostek organizacyjnych – Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół”, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Sieniawa, jak również placówek oświatowych na terenie gminy. Środki do dezynfekcji i higieny otrzymali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie, Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce, Szkoły Podstawowej im. Prof. K. Sucheckiego w Wylewie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli oraz Przedszkola Miejskiego w Sieniawie. Wszyscy obdarowani wyrazili ogromną radość z otrzymanego wsparcia i podkreślali, że środki z pewnością pozwolą poprawić ich bezpieczeństwo w miejscu pracy czy nauki.

Serdecznie dziękujemy pani prezes i wiceprezes za tę cenną pomoc. Dziękujemy także pani Ewie - mieszkance naszej gminy za wspaniałą koordynację całej akcji. Z uwagi na pandemię koronawirusa i wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jest w tej chwili dla nas wszystkich zadaniem priorytetowym. Bezinteresowna pomoc w tym niezwykle trudnym czasie okazała się nieoceniona.

Za okazane wyrazy empatii i chęć niesienia pomocy burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś oraz sekretarz MiG Barbara Matyja osobiście przekazali podziękowania na ręce mamy prezes firmy, pani Marii. Serdecznie dziękujemy i pozostajemy z wyrazami wdzięczności.

Dziękujemy także naszym nieocenionym strażakom z OSP KSRG Sieniawa, druhom Erykowi Szpilce, Kacprowi Ciurko i Maciejowi Pucyło oraz komendantowi miejsko-gminnemu ZOSP RP Erykowi Ceglakowi, którzy pracowali przy dystrybucji środków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć