Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Szkoła Podstawowa w Rudce otrzymała tablety wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”
Szkoła Podstawowa w Rudce otrzymała tablety wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Rudce im. Ignacego Krasickiego znalazła się wśród placówek, które otrzymały tablety wraz z usługą dostępu do Internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”. Sprzęt został przekazany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, za pośrednictwem NASK PIB, udzieloną w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB, jako operator OSE, został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług oraz oprogramowaniem.

26 stycznia bieżącego roku do szkoły dostarczono 25 zestawów, których elementami są: tablet wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui, rysik oraz logotyp (naklejki) do samodzielnego naklejenia na etui tabletu.

Radość całej szkolnej społeczności jest ogromna. Dostarczony sprzęt stanowi bowiem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli wymierną pomoc, która na pewno przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji, dostępu do treści edukacyjnych w sieci, szczególnie teraz, w dobie zdalnego nauczania. Ponadto znacznie wzbogaci już istniejącą bazę sprzętu ITE pozyskaną w ramach programu „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+”.

Monika Kwaśniewska

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć