Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > „Dotknąć nieba”- Richard Paul Evans
„Dotknąć nieba”- Richard Paul Evans

 Tematem kwietniowego spotkania DKK była książka Richarda Paula Evansa, bestsellerowego amerykańskiego pisarza, którego wszystkie powieści gościły na listach hitów „The New York Timesa”. Ich nakłady sięgają już kilkanaście milionów egzemplarzy, przetłumaczone zostały na dwadzieścia dwa języki, bijąc w wielu krajach rekordy sprzedaży.
 Dotknąć nieba to pierwsza część serii „Dzienniki pisane w drodze”. Tym razem autor bestsellerowych Kolorów tamtego lata i Stokrotek w śniegu zabiera nas w wędrówkę po Stanach Zjednoczonych. W podróż odmieniającą życie i pozwalającą odzyskać nadzieję.
„Niektórzy uznają to za opowieść o miłości. Dla nieznających miłości będzie to dziennik podróży. Dla mnie jest to wędrówka człowieka w poszukiwaniu nadziei”.
 Bohaterem serii jest Alan , nie był nikim ważnym ani sławnym. Nie miało to jednak dla niego żadnego znaczenia, bo kochał i był kochany. Niestety, życie dość szybko nauczyło go, że aby latać, najpierw trzeba pogodzić się z możliwością upadku. Alan poznał więc także smak cierpienia. Pewnego dnia, podczas konnej przejażdżki, jego ukochana żona miała wypadek, co zapoczątkowało całą serię tragicznych zdarzeń , a w konsekwencji odmianę losu, Alan stracił wszystko: ukochaną kobietę, firmę, majątek. Straty finansowe nie były dla niego tak dotkliwe jak utrata najukochańszej osoby. Porzuca dotychczasowe życie, postanawia iść przed siebie, jak najdalej... Szukał nadziei i ukojenia, pytał o sens cierpienia.
Książkę czyta się lekko i szybko, jest napisana prostym i zrozumiałym językiem, a cytaty rozpoczynające kolejne rozdziały to swego rodzaju „perełki”, które z powodzeniem mogłyby służyć jako motto na życie dla wielu z nas. Jest to historia warta polecenia.
 Pierwszy tom dzienników kończy się spotkaniem z tajemniczą Angel, jaki wpływ będzie ono miało na losy głównego bohatera? Dowiemy się już wkrótce, ponieważ powrócimy do historii Alana w kolejnym tomie pod tytułem „Na rozstaju dróg”.


Elżbieta Jagusztyn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć