Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > „Nie lękajcie się być świętymi”
„Nie lękajcie się być świętymi”

2 kwietnia obchodziliśmy 9. rocznicę śmierci błogosławionego Jana Pawła II. Tego dnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Sieniawa odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II pt. „Nie lękajcie się być świętymi”. Konkurs skierowany był do podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, a hasło nawiązuje do zbliżającej się kanonizacji.
W pierwszym etapie konkursu udział wzięło osiem osób, które odpowiadały na wylosowane pytania. Do drugiego etapu, w którym walczono o najwyższe miejsca, przeszły cztery osoby. Mimo iż pytania były trudniejsze, konkursowicze wykazali się dobrą znajomością faktów z życia błogosławionego papieża. Zwycięzcą konkursu został pan Jan Dyndał. Kolejne miejsca na podium zajęli: pani Krystyna Świt i pan Stanisław Lisik. Uczestnicy konkursu otrzymali obrazy, przedstawiające bohatera konkursu i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Kiedy konkursowe emocje opadły podopieczni ŚDS stworzyli piękne portrety Jana Pawła II, które można obejrzeć na wystawie w Bibliotece.
Zakończenie wizyty w Bibliotece uwieńczyło pamiątkowe zdjęcie. Konkurs zorganizowano w ramach współpracy Biblioteki ze Środowiskowym Domem Samopomocy. Serdecznie dziękujemy paniom Barbarze Gniewek i Monice Jurkiewicz za przygotowanie podopiecznych ŚDS do konkursu.

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć