Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > Basia Kosmowska w Sieniawie
Basia Kosmowska w Sieniawie

11 czerwca br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa i Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży gościły Barbarę Kosmowską, pisarkę powieści dla młodzieży i dorosłych. Na spotkanie, które odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół”, przybyła liczna grupa młodzieży.
Spotkanie rozpoczęła kierownik biblioteki Elżbieta Jagusztyn, która powitała gościa i zebraną publiczność. Następnie głos zabrała pani Barbara. Na początku pisarka opowiedziała o sobie – o swoim życiu, rodzinie, zainteresowniach.Odpowiadała na pytania publiczności. Mówiła o tym jak wygląda praca nad książką, o problemach, jakie porusza w swoich książkach, różnicach w pisaniu dla dorosłych i dla młodzieży, (która jest swymagającym odbiorcą). Przyznała, że pisanie to trudna sztuka, wymagająca skupienia i wielu godzin mozolnej pracy. Podkreśliła również jak ważną rolę spełnia rodzina, która jest dla niej ogromnym wsparciem i niejednokrotnie pierwszym recenzentem jej książek. Wielokrotnie w swoim przemówieniu przywoływała jedną z ostatnich swoich książek – powieść dla młodzieży pt. „Niechciana”, która porusza temat nastoletnich matek.
Pani Barbara to osoba niezwykle ciepła i bezpośrednia. Od początku spotkania swoją uwagę skupiła na młodzież y i jej oczekiwaniach. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a zakończyło je pamiątkowe zdjęcie członków sieniawskiego DKK z gościem i upominek – pamiątka wizyty w Sieniawie, przygotowana przez pracowników biblioteki.

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć