Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > Hanna Kowalewska - spotkanie autorskie
Hanna Kowalewska - spotkanie autorskie

W ramach DKK działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Sieniawa mieliśmy wspaniałą okazję poznać znakomitą polską autorkę Hannę Kowalewską. Pani Hanna jest prozaiczką, poetką, dramatopisarką, twórczynią scenariuszy filmowych, autorką słuchowisk radiowych.
W swoim dorobku pisarskim ma bestsellerowy cykl o Zawrociu, są to: „Tego lata, w Zawrociu”, „Maska arlekina”, „Inna wersja życia”, „Góra śpiących węży”, „Przelot bocianów”, gdzie czytelnicy poznają kolejne odsłony życia głównej bohaterki Matyldy. „Tam, gdzie nie sięga już cień” to zaś najnowsza powieść, w której poznajemy nową bohaterkę - Inkę, znacznie różną do Matyldy z Zawrocia. Dla młodzieży zaś dedykowana jest „Letnia akademia uczuć”. Spotkanie odbyło się 17 listopada w sali CKSiR. Wśród uczestników spotkania znaleźli się oczywiście członkowie DKK, uczniowie z sieniawskiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielami, jak również dorośli czytelnicy.
W trakcie spotkania mogliśmy posłuchać o początkach kariery pisarskiej, inspiracjach literackich, problemach poruszanych w książkach, oraz fragmentu powieści „Julita i huśtawki”. Pani Hanna Kowalewska ma swój wypracowany styl pisania, jak i język. Pisze lekko, zwiewnie, skłania do refleksji. Autorka w swoich książkach podejmuje różną tematykę, dlatego jej literatura cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Spotkanie upłynęło nam w bardzo miłej atmosferze. Pani Hanna Kowalewska dała się poznać, jako osoba otwarta, ciepła, chętnie dzieląca się swoimi doświadczeniami. Wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane pytania. W dyskusji pomógł nam fakt, że jakiś czas temu w DKK rozmawialiśmy o książkach Pani Kowalewskiej. Na koniec spotkania młodzi ludzie usłyszeli, co należy robić, aby zostać pisarzem lub pisarką.
Po pierwsze dużo czytać, po drugie dużo pisać, po trzecie mieć jak największy kontakt z ludźmi. Ten dzień na pewno zostanie jeszcze długo w naszej pamięci, dzięki barwnej osobowości autorki.

Szewc Wioletta

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć