Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > Kobieta w lustrze
Kobieta w lustrze

„Życie to coś więcej. Więcej niż rola do odegrania. Niż religia i konwenanse. Więcej niż mąż i dziecko. Pieniądze i sława.”
Ponownie członkowie DKK sięgnęli po utwór Erica-Emmanuela Schmitta. Tym razem była to powieść pt. Kobieta w lustrze. To historia trzech kobiet: szesnastowiecznej mistyczki Anne, która intryguje swoim sposobem postrzegania świata i przyrody; Hanny – arystokratki zafascynowanej psychoanalizą i współczesnej gwiazdy filmowej Anny, która nie podołała presji jaka towarzyszy sławie. Na pierwszy rzut oka różni je wszystko – czas, w którym żyją, pochodzenie, odmienne charaktery. Jednak w trakcie lektury czytelnik odkrywa, jak wiele łączy bohaterki powieści Schmitta – każda z nich porzuca rolę, jaką wyznaczyły im czasy w których żyją, i społeczne oczekiwania. Każda rezygnuje z dotychczasowego życia, by móc odnaleźć siebie, spełniać swoje pragnienia i czuć się szczęśliwą.
Schmitt zaskakuje czytelnika łącząc losy swoich bohaterek. W jaki sposób? Żeby się dowiedzieć trzeba przeczytać książkę. Czytelniczkom podobała się powieść Schmitta. Prosty język, różnorodność kobiecych charakterów i zaskakujące połączenie losów bohaterek to nie jedyne atuty książki. Poznając historie Anne, Hanny i Anny, ich problemy i tok myślenia, wiele z czytelniczek może poczuć się tak, jakby zobaczyła w lustrze swoje odbicie.
Zaskakujące jest to, że tak trafnie o kobietach, ich pragnieniach, pisze mężczyzna.
O tym, że warto przeczytać powieść Schmitta niech świadczą niektóre z wypowiedzi naszych klubowiczek:

„Książka była interesująca i bardzo wciągająca. Podobało mi się zestawienie trzech charakterów kobiet o innych poglądach na świat i życie. Książkę szybko się czyta.”

„Książka bardzo mi się podobała. Fabuła jest zajmująca, a gdy Kobietę w lustrze zacznie się czytać trudno przestać.”

„Mądra książka, skłaniająca do refleksji o własnej naturze, dokonanych wyborach życiowych. Jej lektura spowodowała, że zaczęłam pytać samą siebie czy podążam w dobrym życiowym kierunku.”

„Książka jest interesująca, ma wiele mądrych życiowych wskazówek. Myślę, ze warto ją przeczytać.”

„Książkę szybko się czyta, jest interesująca. Jest to historia trzech kobiet, które pochodzą z trzech różnych światów lecz są do siebie bardzo podobne. Najbardziej podobało mi się końcowe zestawienie tych postaci.”

Marta KozłowiczZapraszamy do obejrzenia zdjęć