Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > Konkurs wiedzy o Sieniawie rozstrzygnięty!
Konkurs wiedzy o Sieniawie rozstrzygnięty!

W tegorocznym konkursie wiedzy o Sieniawie zwyciężyła Patrycja Ciurko, uczennica szkoły podstawowej w Dobrej. Konkurs ph. „Sieniawa – historia i współczesność” zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa w ramach obchodów Dni Sieniawy 2016.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Wzięło w nim udział 19 osób, wyłonionych w eliminacjach szkolnych przez nauczycieli. Składał się on tradycyjnie z dwóch części: pisemnej i ustnej. Konkursowicze musieli wykazać się znajomością faktów historycznych dotyczących Sieniawy, rodziny Sieniawskich i Czartoryskich oraz wiedzą o obecnych wydarzeniach. Część pisemna w formie testu wyłoniła sześciu uczestników ścisłego finału. Wśród nich znalazły się : uczennice szkoły podstawowej w Dobrej- Martyna Nagórny, Magdalena Mróz, Patrycja Ciurko; uczennice szkoły podstawowej w Sieniawie- Gabriela Chamik, Julia Janowska oraz uczennica szkoły podstawowej w Czerwonej Woli – Maja Meszko.
Uczennice Patrycja Ciurko i Julia Janowska, już w części pisemnej wykazały się wysokim poziomem wiedzy i zdobyły największą liczbę punktów. W części ustnej potwierdziły dobre przygotowanie do konkursu. O zwycięstwie zadecydowała emocjonująca dogrywka. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Patrycja Ciurko. Na drugim uplasowała się Julia Janowska. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Mróz.
Dziękujemy dzieciom za udział, a ich opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Elżbieta Jagusztyn

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć