Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > Madzia najlepsza !
Madzia najlepsza !

W tegorocznym konkursie wiedzy o Sieniawie zwyciężyła Magdalena Zawada. Konkurs ph. „Sieniawa – historia i współczesność” zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa w ramach obchodów Dni Sieniawy.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Wzięło w nim udział 13 osób, wyłonionych w eliminacjach szkolnych przez nauczycieli. Składał się on tradycyjnie z dwóch części. W tym roku jednak zmieniona została część pisemna – test wyboru zastąpił tekst z lukami. Konkursowicze musieli wykazać się znajomością faktów historycznych dotyczących Sieniawy, rodziny Sieniawskich i Czartoryskich oraz wiedzą o obecnych wydarzeniach.
Madzia, uczennica Szkoły Podstawowej w Rudce, już w części pisemnej wykazała się wysokim poziomem wiedzy i zdobyła największą liczbę punktów. W części ustnej potwierdziła dobre przygotowanie do konkursu i umocniła swoje prowadzenie. Drugie miejsce zajął Dawid Ożga – Szkoła Podstawowa w Wylewie. Najwięcej emocji przyniosła walka o trzecie miejsce, które zajęła uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czerwonej Woli – Natalia Maryśkowa.
Nagrody, ufundowane przez organizatora, wręczył zwycięzcom zastępca burmistrza Janusz Świt wraz z kierownik Biblioteki Elżbietą Jagusztyn i przewodniczącym jury Mieczysławem Kosińskim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki książkowe.
Dziękujemy dzieciom za udział, a ich opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć