Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > Najpiękniejsza zakładka
Najpiękniejsza zakładka

Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki został rozstrzygnięty. Spośród zgłoszonych prac jury wybrało te najpiękniejsze, jak też przyznało nagrody i wyróżnienia.
W gronie najmłodszych uczestników konkursu triumfowała Monika Żemła, zaś wyróżnienie przyznano klasie 0B. Z kolei w gronie uczniów klas I-III zwyciężyła Ewa Pigan (kl. II) przed Dorotą Sieradzką i Katarzyną Chmielecką (obie kl. III). Ponadto, wyróżnienia przyznano: Wiktorii Szewc (kl. I), Marcinowi Cupek, Kindze Krówka, Sandrze Oleszczuk Katarzynie Smyk oraz Dominikowi Wawrejko (wszyscy kl. III). W kategorii klas IV-VI na pierwszym miejscu sklasyfikowana została Laura Syryło (kl. IV), wyróżniono zaś Klaudię Kozdroń (kl. V) oraz Tomasza Pigana (kl. VI). Po ceremonii ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczestnicy konkursu wysłuchali kilku opowiadań z książki Doroty Gellner pt. „Czekoladki dla sąsiadki”, w interpretacji pani Elżbiety Jagusztyn. Następnie sami wcielili się w rolę narratorów. M.in. tworzyli swoje powieści i opowiadania o bohaterach z książki pt. „Dawno temu w Mamoko”. Mimo że zadanie okazało się nie lada wyzwaniem, dzieci poradziły sobie z nim wręcz po mistrzowsku. Przyznały jednak, że pisanie książek dla dzieci to niebywale trudne zadanie.
Młodzi czytelnicy wykazali się dużą wyobraźnią również przy następnej zabawie. Tym razem mieli narysować chatkę czarownicy lub wieżę czarnoksiężnika, zbudowaną z … ulubionych słodyczy. Zabawa była przednia. Wystawę konkursowych prac można oglądać w bibliotece.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć