Biblioteka
Jesteś tutaj: Strona główna > Rudka górą
Rudka górą

Tradycyjnie jak co roku w ramach obchodów Dni Sieniawy odbył się konkurs wiedzy – „Sieniawa – historia i współczesność”. Udział w nim wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych naszej gminy -  Sieniawy, Czerwonej Woli, Wylewy i Rudki.
Konkursu odbył się w sali balkonowej CKSiR „Sokół”, a wszystkich przybyłych przywitała  pani Elżbieta Jagusztyn. Po przypomnieniu zasad konkursu uczestnicy napisali test wiedzy o mieście i gminie Sieniawa. Wyniki testu wskazały na bardzo dobre przygotowanie dzieci do konkursu. Maksymalna liczbę punktów z testu otrzymały Agata Sieradzka i Aleksandra Frodyma i to one walczyły o pierwsze miejsce w części ustnej konkursu. Walka o punkty była bardzo emocjonująca, ale ostateczne zwycięstwo należy do Agaty Sieradzkiej. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Frodyma, trzecie – Małgorzata Korchowiec. Dziewczęta z Rudki, przygotowane prze Krystynę Działo,  okazały się najlepsze.
Czas oczekiwania na wyniki i nagrody umilił uczestnikom konkursu pan Janusz Świt opowiadając ciekawostki o Sieniawie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki książkowe od organizatora konkursu – Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Sieniawa. Zwycięzcy oprócz nagród książkowych otrzymali prezenty ufundowane przez Super Nowości.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przygotowanie dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć